Proč by se děti měli učit anglicky

Důvodů, proč by měly dnešní mladí lidé ovládat angličtinu, je celá řada. Problémem může být, jak dítě přimět k učení. Volbou správné strategie to bude snadné.

Proč by se měly děti učit anglicky

Přesvědčit děti, aby se něco nového naučily, bývá někdy docela oříšek. Mnoho rodičů může potvrdit, že už slovo „učení“ vyvolává v mnoha dětech doslova alergické reakce. A to i v případě studia cizího jazyka. Přesvědčovat našeho potomka, že je to důležité pro jeho budoucnost, je asi v mnoha případech docela zbytečné.

  • Děti většinou žijí teď a co bude za deset nebo dvacet let, jim vrásky na čele příliš nedělá.
  • Je tedy zapotřebí jít na to tak trochu jiným směrem.
  • A to přes jejich zájmy a záliby.

Celá řada současných písniček je dnes interpretována v angličtině. A to i od českých tvůrců. Pokud jim budou chtít rozumět, bude zapotřebí angličtinu ovládat. Písničky a filmy mohou být také dobrým tréningem při učení. Fráze písniček se dost často opakují, a tak nebude trvat dlouho a bude možné textu rozumět. Správnou motivací může být i zajímavá kniha v originále. Pokud máte obavu, že čtení nebude to pravé, pak můžete zakoupit audio knihu.

Díky angličtině budou mít svět na dosah ruky

Dalším důvodem, proč se naučit anglicky, je svět internetu. Jestliže nechceme být omezováni jazykovou bariérou, je znalost angličtiny skutečně nezbytná. Více než jedna miliarda webových stránek je psána právě v angličtině. A brát si pokaždé na pomoc překladač není právě dobrým nápadem. Určitě jsme se všichni setkali s jeho „dokonalým“ překladem.

  • Možná, že váš potomek obdivuje některého úspěšného youtubera, kterých je stále více.
  • Ale jen ti nejlepší dokáží prorazit a mít v internetovém světě úspěch.
  • Kromě nezbytného talentu je jistě znalost angličtiny zásadní.

Díky internetu a různým sociálním sítím je také možné získat celou řadu přátel ze všech koutů světa. A jistě nemůžeme počítat s tím, že se začnou ostatní kvůli nám učit česky. Angličtina je prostě světový jazyk, který stojí na první příčce. Rozhodně se nemusíme do budoucna obávat, že by jej z této pozice sesadil nějaký jiný.

Angličtina není vůbec složitá

Velkou výhodou tohoto jazyka je jeho jednoduchost. Oproti jiným jazykům vyniká právě angličtina snadnou a srozumitelnou gramatikou. A vzhledem k tomu, že ji slyšíme opravdu ze všech stran (dokonce i v českých reklamách), máme ji většinou už tak trochu naposlouchanou. Zejména děti mají v tomto ohledu docela citlivé smysly. Dalším důvodem je možnost bezproblémového cestování. S angličtinou se člověk dorozumí opravdu po celém světě. A cestování je pro dnešní mladé lidi jedním ze smyslů života. Nejprve chtějí poznat svět a poté se až usadit. A to přes jejich zájmy a záliby

  • Pokud bychom vzali jen anglicky mluvící země (je jich 45), pak můžeme říci, že se touto řečí dorozumíte s každým pátým člověkem na světě.

S angličtinou přicházejí větší šance na dobrou práci

Znalost angličtiny je prostě skvělou investicí do budoucna každého mladého člověka. Jestliže vezmeme v úvahu budoucnost spojenou s pracovními příležitostmi, pak má jistě ten, kdo ovládá alespoň jeden světový jazyk, mnohem větší šanci na uplatnění podle svých představ.

  • A nemusí se jednat jen o vysokoškolsky vzdělané lidi.
  • Odjet za prací do zahraničí může i šikovný řemeslník.

Při nabídce prestižních pracovních pozic v Čechách je ve velké většině nutná znalost anglického jazyka. Firmy, které požadují pouze kvalitní spolupracovníky, vyžadují životopis v rodném i anglickém jazyce.

Díky správnému přístupu se vše zvládne

Současní poskytovatele jazykových kurzů dokazují, že učení nemusí být v žádném případě nudnou záležitostí. Stačí vybrat takový kurz, který bude vaše dítě bavit a tím pádem mu bez problémů půjde. Je sice pravda, že ne každý člověk je stejně disponován k učení cizích jazyků, ale kvalitní lektor dokáže v tomto ohledu pravé divy. A vaše podpora jistě bude také ku prospěchu věci.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.