10 věcí, které dělají úspěšní lidé o víkendu

Přemýšleli jste někdy, co úspěšní lidé dělají o víkendech? Pracují o víkendech, nebo umí vypnout a jen tak lenošit? Inspirujte se. V tomto článku Vám představím 10 činností, kterými se baví úspěšní lidé, aby ze svého víkendu vytěžili maximum.

1. TRÁVÍ ČAS S RODINOU A PŘÁTELI

Přes týden se rodině a přátelům nemohou věnovat tolik, jak by chtěli, a tak si to vynahrazují o víkendu. Netráví čas jen doma, ale především na výletech či v přírodě.

2. SPORTUJÍ

Podle kariérních koučů Vás nic neuvolní tolik jako intenzivní pohyb. Zkuste bikram jógu, box, běh nebo alespoň dlouhou svižnou procházku. Sport jak známo, vyplavuje do těla hormon štěstí, a tak si hned budete připadat bezstarostněji.

3. TRÁVÍ ČAS AKTIVNÍ ZÁBAVOU

Úspěšní lidé netráví večery doma u televize. Jdou např. s přáteli na bowling, zajdou s rodinou do bazénu a podobně. Váš koníček Vám pomůže se odreagovat a zbavit stresu. O víkendu se svému koníčku navíc můžete věnovat mnohem intenzivněji. 

Úspěšní lidé si umí udělat čas na to, co je důležité, zábavné a přispívá k jejich životní rovnováze.

4. PLÁNUJÍ

V neděli večer úspěšní lidé přemýšlí nad pracovními povinnostmi, sednou si ke stolu a na papír si sepíší všechny úkoly a povinnosti, které musí splnit v následujícím týdnu, přidají si k nim deadline a také čas, který jejich plnění zabere. Když to všechno uvidíte sepsané černé na bílém, hned se budete cítit klidněji. A v pondělí už nebudete plánováním ztrácet čas. Můžete se rovnou vrhnout do toho co je třeba.

Většina lidí nesnáší nedělní večery, protože jim připomínají, že zítra musí zase do práce.  Úspěšní lidé to tak ale nemají.

5. PŘED SPANÍM SI ČTOU

Ti nejúspěšnější lidé si každý den před spaním alespoň chvíli čtou zajímavou knížku. Dohání tak dohnat to, na co přes týden nemají čas.

6. ODPOČÍVAJÍ

Úspěšní lidé v neděli večer neponocují, nedívají se do dvou do rána na televizi ani do počítače. Vědí, že do dalšího pracovního týdne budou potřebovat spoustu sil, a tak si jdou raději brzy lehnout.

7. POMÁHAJÍ DRUHÝM

Úspěšní lidé rádi pomáhají druhým. Chodí pomáhat do domova opuštěných dětí či důchodců. Nebo třeba venčit psy z útulku. Je zjištěno, že 73 % bohatých lidí tráví dobrovolně 5 a více hodin měsíčně pomoci druhým. Víkendy jsou perfektní právě pro vykonávání různých dobročinných činností.

8. VSTÁVAJÍ BRZY

Generální ředitel Disney není jediný, kdo tvrdí, že je ideální vstávat ve 4:30 každý den. Úspěšní lidé nespí 14 hodin a neválí se v posteli do odpoledne. Výzkumy uvádí, že naše mozky jsou nejbystřejší 2,5 -4 hodiny po probuzení. O víkendu tedy vstávejte brzy a budete mít obrovský náskok před všemi konkurenty!

9. NEDĚLAJÍ MULTITASKING

Multitasking je zastaralý. Dnes už nemusíte dělat 20 věcí najednou, abyste si připadali produktivní. Zaměřte se o víkendu na 1 až 3 činnosti, které jsou pro Vás nejdůležitější. Až budete mít hotovo, s blaženým pocitem se věnujte ostatnímu.

10. UVĚDOMUJÍ SI, CO JE DŮLEŽITÉ

„Rozhodnout se, co nedělat, je stejně důležité jako rozhodnout se, co budete dělat.’’ Víkendy jsou od toho, abyste popřemýšleli nad tím, co ve svém životě vylepšit. Jak udržet harmonii v rodině nebo jak nezanedbávat své přátele.

Zakladatel společnosti Microsoft říká: „Je v pořádku, že oslavujete svůj úspěch, ale stejně důležité je věnovat se neúspěchu.’’ Víkendy jsou ideální příležitostí pro to, abyste udělali krok zpět a zamysleli se nad uplynulým týdnem. Co jste mohli udělat lépe? Jak být lepší.?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.